O nas

onas2Pierwszą rzeczą, jaką trzeba o nas wiedzieć, jest fakt, iż jesteśmy wspólnotą Ruchu Światło-Życie przy parafii Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli. Mało?

Jesteśmy grupą młodych ludzi w przedziale wiekowym od szkoły podstawowej, aż po studentów. Może się to w takim razie wydawać dość nieprawdopodobne, bo niby jakie wspólne tematy może mieć student z ośmioletnim urwipołciem? W naszym przypadku odpowiedź jest dość prosta, choć w swej istocie niezgłębiona: Bóg. Nasza wspólnota oferuje więc odpowiednią formację duchową na zasadzie „dla każdego coś dobrego”

Jesteśmy wspólnotą stosunkowo młodą, gdyż w obecnej formie funkcjonujemy dopiero od kilku lat. Pomimo tego, że zaliczamy się do szeroko rozumianej młodzieży, przez cały rok staramy się rozwijać w naśladowaniu Jezusa Chrystusa na co dzień, zapraszając go do każdej dziedziny naszego życia, do naszych szkół, domów, uczelni, itd.

Zwieńczeniem każdego roku na odpowiednim szczeblu formacji są rekolekcje wakacyjne, na których szczególnie oddajemy się modlitwie, rozważaniu Słowa Bożego oraz radowaniu się z bycia częścią wspaniałego dzieła stworzenia.

Brzmi zachęcająco? A może prozaicznie, czy też zbyt górnolotnie? Niezależnie od tego jak nasz postrzegasz i jak reagujesz na słowo „Oaza”... 

Zapraszamy Cię w nasze szeregi. Wielu spróbowało i nie pożałowało!

wspolnota